חנות און ליין לטכנאים

«חזרה לאינדקס המונחים

לוקס(lux) רגישות לאור ,מודד את כמות האור האחידה הנופלת על מטר מרובע. במפרטי מצלמות האבטחה משתמשים בלוקס כדי לציין כמה אור הם דורשים להפעלה, כאשר רמות לוקס נמוכות יותר מצביעות על מצלמה כיעילה יותר באור סביבה נמוך יותר.

יחידת תאורה מערכתית בינלאומית (ראה SI) למדידת עוצמת האור בה המונה הוא יחידת האורך. לוקס אחד שווה לומן אחד למטר מרובע.
כל מצלמה בנויה לעבוד ברגישות אור מסוימת. רגישות האור במצלמות נמדדות ביחידות הנקראות lux.

היחידה הזו מבטאת מידת רגישות לאור והיא נמדדת בהתייחס לאור של נר. לדוגמא מצלמה עם 1 לוקס דורשת כמות של אור נר במרחק של 1 מטר לצילום. חשוב לדעת, מצלמות ברמת אור של 0 lux מסוגלות לצלם גם בחושך מוחלט. (לידיעתך אין מצלמה אם lux 0  מצלמות ir  מאפשרות תאורה) מצלמות אלו בדרך כלל יקרות יותר ורכישתן מומלצת בעיקר למי שמרבה לצלם בחושך.

יחידת תאורת אור המשמשת כמדד ליכולת ההקלטה בתאורה נמוכה במצלמות אבטחה. מצלמות עם דירוג לוקס של 0.2 לוקס או פחות ייחשבו כמצלמות בתאורה חלשה. לא ניתן לקבל הגדרת צבע טובה ברמות אור נמוכות, כך שבאופן כללי מצלמות תאורה נמוכה תמיד הן שחור ולבן. מצלמות יום/לילה משתמשות באלקטרוניקה כדי לעבור מצבע במהלך היום, לשחור/לבן במהלך הלילה או בתנאי תאורה נמוכים. מצלמות רבות בתאורה חלשה משתמשות גם באינפרא אדום, וזה שימושי בתנאי אפס. ככל שדירוג LUX של מצלמה נמוך יותר, כך היא תראה טוב יותר באור נמוך.

הלוקס (סמל: lx) היא יחידת ההארה SI. הוא משמש ב photometry  פוטומטריה כמדד לעוצמת האור, כאשר אורכי גל משוקלים בהתאם לתפקוד הבהירות, מודל סטנדרטי של תפיסת הבהירות האנושית.

לדוגמא יחידת בהירות: (אור ירח) -120,000 לוקס,(ירח מלא) 500 – 1,000 לוקס

מילים נרדפות:
illumination
«חזרה לאינדקס המונחים
פתח צ'אט
1
💬 זקוק לעזרה?
Scan the code
שלום 👋
אנחנו יכולים לעזור לך?