אם חס וחלילה הייתה פורצת שריפה בבית שלכם, מה הייתם עושים? לצערנו בשנים האחרונות התגלו מספר לא מבוטל של שריפות אשר פגעו גם ברכוש וגם בנפש. אש היא אחת התופעות המפחידות ביותר וכאשר אנו מגלים אותה בביתנו הדבר הראשון שהיא גורמת לנו להרגיש היא בהלה עצומה. רובנו איננו יודעים כלל כיצד לכבות אותה מה שהופך את התופעה למפחידה אף יותר. זוהי הסיבה שכיום כל בית בישראל זקוק בבהילות לציוד לגילוי וכיבוי אש אשר יעזור לנו להתמודד עם כל מקרה של שריפה בביתנו, קטנה כגדולה.

מהו ציוד לגילוי וכיבוי אש?

ישנו הבדל מהותי בין ציוד לגילוי אש לבין ציוד לכיבוי אש. ציוד לגילוי אש הינו ציוד אשר מטרתו לגלות את השריפה עוד קודם היא מתפרצת. ציוד מסוג זה יבוא לרוב בדמות גלאי עשן אשר מותקן בבית ומזהה את העשן המתפזר עוד קודם שהשריפה התפרצה לגמרי. הגלאי מפעיל מים כבר ברגע הראשון הוא הוא מגלה עשן. ציוד לכיבוי אש כשמו כן הוא ציוד אשר המטרה שלו לכבות אש שהתלקחה והתפרצה בביתנו. לרוב מדובר בצינור כיבוי אש, מטף, ספרינקלרים ועוד. מומלץ שבכל בית תהיה לפחות דרך אחת לכבות שריפות שכן אין לדעת מתי היא עלולה בטעות להתלקח.

ציוד לגילוי וכיבוי אש שחייבים בביתאיך הציוד יכול לעזור לנו?

שריפה היא אינה דבר נשלט ואנו לא יכולים לדעת מה יהיה הגורם שידליק אותה. היא יכולה להתלקח בעקבות סיר ששכחנו על הגז, תקלה במערכת החשמל, שמש שיוקדת ועוד. במקרים בהם מתחילה דליקה אנו צריכים לדאוג לדרך המהירה ביותר לטפל בה כיוון שהיא מתפשטת במהירות רבה מאוד ובקלות יכולה להשמיד את כל מה שנקרה בדרכה. ציוד לגילוי וכיבוי אש מהווה הצלת חיים של ממש כיוון שהוא מאפשר לנו פעמים רבות לכבות את השריפה כבר ברגעים הראשונים בהן היא מתלקחת. ציוד זה הוא העזרה הראשונה של דיירי הבית עד שצוות כיבוי האש יגיע אל המקום בכדי לטפל בבעיה בצורה יסודית. אם הבית שלכם עדיין לא מצויד בציוד הנכון זה בדיוק הזמן לעשות זאת.

התקנת ציוד איכותי

במשך שנים רבות אנו יכולים לגור בבית מבלי להבין את החשיבות של ציוד לגילוי וכיבוי אש עד אשר בטעות תפרוץ שריפה. על מנת להקדים תרופה למכה חשוב לצייד כל בית בישראל בציוד המתאים בין אם מדובר בספרינקלרים, מטפים, בדיקות חשמל תקופתיות או גלאי עשן. ציוד נכון ומתקדם יאפשר לכם לישון בלילה בשקט בידיעה כי גם במקרה הגרוע ביותר יש לכם את האפשרות לעזור לעצמכם. זה הזמן ליצור לכם סביבת מגורים בטוחה. כל שעליכם לעשות כעת הוא להשאיר את כל פרטי ההתקשרות הרלוונטיים לזד.בי.אם והצוות שלנו ישמח לחזור אליכם במהרה ולספק עבורכם את כל ציוד גילוי וכיבוי האש לו אתם זקוקים.

 

[glossary_search]

השאר תגובה

0